Yüksek Sosyete, czyli Wyższe Sfery. Kolejny turecki serial, który podbija serca widzów

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Pin It Share 0 Google+ 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Moda na tureckie seriale trwa. Od Wspaniałego Stulecia, poprzez Kösem, Grzech Fatmagül po parę innych tureckich produkcji emitowanych w naszych polskich stacjach. Seriale prosto z kraju nad Bosforem przechodzą właśnie swoje 5 minut na scenie międzynarodowej.

yuksek-sosyete

Seriale te zaskakują, bawią, cieszą, karmią intrygami, a przede wszystkim skutecznie umilają czas. Nie należą do krótkich – przeciętny odcinek tureckiego serialu trwa nawet dwie godziny. Nie jest to, co prawda, dobra opcja rozrywki dla zabieganych, ale kto od czasu do czasu nie chce przenieść się w meandry orientu choćby na chwilę?

Świat od dawna fascynował się orientem i tworzył różnorakie historie na jego temat, snuł fantazje i kreował magiczną otoczkę wokół niego. Nic więc dziwnego, że do dziś daleki świat orientu (w przypadku Turcji trochę bliższy) wydaje się niedostępny, niemal zakazany. A jak wiadomo – to, co zakazane smakuje najlepiej.

Aşk, czyli miłość

Serial Yüksek Sosyete, czyli Wyższe Sfery, emitowany jest od czerwca 2016 roku i jak dotąd bije rekordy popularności w Turcji. Obecnie jest na drugim miejscu najczęściej oglądanych seriali w tureckiej telewizji. W główne role wcielają się urocza Hazar Ergüçlü (Cansu) oraz niemniej uroczy Engin Öztürk (Kerem). To właśnie ich miłość jest motywem przewodnim produkcji. Ale na tym nie koniec – w drugą serialową (i zakochaną) parę wcielają się ujmujący Ozan Dolunay (Mert) oraz czarująca Meriç Aral (Ece). Polskim widzom z pewnością nie jest obcy Engin Öztürk, którego urok można podziwiać zarówno w serialu Grzech Fatmagül, jak i w Kösem. Aktorki Hazar Ergüçlü oraz Meriç Aral zagrały razem w popularnym serialu Medcezir.

yuksek sosyete3

Pomimo iż Yüksek Sosyete jest momentami ckliwą opowieścią o zakochanych parach, które namiętnie (i często) patrzą sobie w oczy [tureccy reżyserzy wręcz lubują się w przeciągłych ujęciach spojrzeń głównych postaci], serial nie jest pozbawiony dramatyzmu i życiowych tragedii bohaterów, ale też niespodziewanych zwrotów akcji i równie ciekawych wątków pobocznych. Jest też miejsce na ukochane przez wielu widzów intrygi, awantury oraz zdrady. Poza tym, widz może podejrzeć życie tureckiej klasy wyższej, która pławi się w luksusie oraz postudiować szablonowe, acz wielce interesujące, relacje międzyludzkie w tureckim społeczeństwie. Z pewnością można powiedzieć, iż historia przedstawiona w serialu nie jest jedynie roznamiętnioną wizją miłości producentów, lecz ma również do zaoferowania dość ambitny i wnikliwy obraz ludzkich związków.

Kısmet, czyli przeznaczenie

Co do tego nie ma wątpliwości – głównymi bohaterami rządzi przeznaczenie oraz uczucie, które wybucha pomiędzy dwoma, przeciwstawnymi światami – biednym i bogatym. Jak na zrządzenie losu przystało, Cansu, pochodząca z zamożnej i nieszczęśliwej rodziny, źle się czuje w swoim dostatnim świecie i jedyne, czego pragnie to odnaleźć spokój i zrozumienie, które może jej dać jedynie skromne i proste zarazem otoczenie. Cansu wręcz gardzi wpływowym środowiskiem i jego pompatycznymi wartościami, i pewnego dnia (oczywiście z pomocą kısmet) trafia do Olivy, sklepu warzywnego, w którym postanawia rozpocząć nowy rozdział w życiu. Na domiar tego, spełnia się przepowiednia wróżki, która wywróżyła Cansu wielką miłość, która czai się tuż za rogiem. Kerem, natomiast, pochodzi z niezamożnej rodziny, ale tak samo jak Cansu pogardza środowiskiem wyższych sfer. Jednak na życzenie Merta, swojego zamożnego pracodawcy, ale też przyjaciela, zgadza się (wbrew swoim przekonaniom) zamienić z nim rolami i staje się szefem Olivy.

Kerem oraz Cansu zakochują się w sobie niemal od pierwszego wejrzenia (od tego momentu zaczynają się te przeciągłe spojrzenia), choć obydwoje żyją w kłamstwie. Równie wciągający jest wątek Ece oraz Merta, którzy również pochodzą z odmiennych światów, a mimo to, zakochują się w sobie.

W tle tej romantycznej historii, możemy obserwować wzloty i upadki śmietanki towarzyskiej Stambułu. Na jaw wychodzą od dawna skrywane sekrety i żądze członków rodziny Cansu, nie brakuje też kłótni i zawiłości losu.

Turecka telewizja, Star TV, wyemitowała już 12 odcinków serialu. Każdy z nich jednakowo trzyma w napięciu, a fabuła z odcinka na odcinek staje się jeszcze bardziej wciągająca.

Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Czy odnajdą szczęście i stworzą swój perfekcyjny świat? Jedno jest pewne – ta historia na pewno skończy się happy-endem!

Źródło grafiki: milliyet.com.tr/startv.com.tr

Paulina Jaszewska

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Pin It Share 0 Google+ 0 Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Pin It Share 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×